HUFF GYŐZÖTT, MICHELISZ MÁSODIK AZ ESŐS MAKAÓI FŐ FUTAMON

2017.11.19

írta: Biró Péter

Huff ismét a csúcsra ért Makaóban, Michelisz csökkentette hátrányát összetettben és már csak 6,5 pontra van az összetettet vezető svéd riválisa Thed Bjork mögött.

Magyar idő szerint korántsem emberi időpontban hajnali 3 óra 30 perckor rajtolt a WTCC makaói Fő futama.
A versenyt a biztonsági autó mögött kezdte meg a mezőny, ami annak volt köszönhető, hogy vasárnapra eső áztatta az utcai pályát, ami száraz körülmények között is meglehetősen veszélyes.

A szombati Nyitó futam után, a magyar szurkolók nem lehettek nyugodtak, hiszen Michelisz Norbi csúnyán összetörte autóját, és kérdéses volt, hogy 100 százalékosra meg tudják e csinálni szerelői gépet.
A JAS Motorsport szerelői helyi idő szerint reggel 6 óráig dolgoztak az autón, mire tökéletesre meg tudták csinálni, és végül fel tudott állni Norbi az őt megillető második rajtkockába. ( Norbi autójában többek között váltót, és segéd alvázkeretet is kellett cserélni.)

10. Girolami

Biztonsági autós rajtot követően a 2. körtől megkezdődött a verseny.
A 3.körben Guerrieri tapadt Bjorkre és simán megelőzte a Mandarin kanyar előtti hosszú egyenesben. Az argentin ezzel feljött a 4. helyre. Ezután a verseny, egy unalmas vonatozásba fulladt, mindenki tartotta pozícióját nemigen volt előzés.
A 3. és a 9. kör között semmi nem történt, a 9. körben ismét a gyári Honda argentin versenyzője Guerrieri villant. Ezúttal Chiltont előzte és feljött Norbi mögé a 3.helyre.

A 11. körre az élen autózó Rob Huff előnye majd 5 másodperc főlé nőtt, Norbival szemben. Ekkor már érezhető volt, hogy ez a győzelem meg lesz az angolnak.

A verseny 13. azaz utolsó körében, ismét Guerrieri és Chilton szállították a showt. A hondás pilóta hibázott a pálya második szektorában amit Chilton kihasznált és meg tudta előzni riválisát.
 A citroenes pilóta ezzel vissza vette a harmadik helyet.
A középmezőny végén is nagy csatározások zajlottak.
A Zengő Motorsport pilótája Szabó Zsolti harcolt - 2015-ös fejlesztésű Hondájával- , Nicky Catsburg ellen a 10. helyért. Szabónak sikerült megelőzni a volvós pilótát amivel feljött az 1 pontot érő 10. helyre.
 A fiatal magyar ezzel megszerezte élete első WTCC-s pontját. Catsburgot végül sokan megelőzték köztük a másik Zengős pilóta Nagy Dani is aki a 11. épphogy nem pontszerző helyen ért célba.

A futam leintéséig a mezőnyben nem történt további változás.

A makaói Fő futamot Rob Huff nyerte (pályafutása során kilencedszer nyert futamot ezen a helyszínen, amivel rekorder),  másodikként Michelisz Norbert futott be ( aki a Fő futamok tekintetében zsinórban 6 verseny óta az első vagy a második helyen végez), harmadiknak pedig Tom Chilton futott be.

Íme a teljes végeredmény:

Michelisz ezzel a második hellyel 6,5 pontra közelítette meg riválisát Thed Bjorkot a bajnoki összetettben.